Wystawę pt. "Flagi" można od piątku oglądać w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu. Wspólnym motywem, obecnym w kompozycji eksponowanych prac, jest przedstawienie flagi lub barw flagowych.
Jak zaznaczył wicedyrektor ds. artystycznych radomskiej "Elektrowni", Zbigniew Belowski, wystawę zrealizowano w związku ze zbliżająca się prezydencją Polski w Radzie Unii Europejskiej."Flaga jest powszechnie rozpoznawalnym, skodyfikowanym znakiem, a także symbolem określonej wspólnoty, ważnym elementem budowy tożsamości, zarówno grupowej, jak i poszczególnych członków wspólnoty, ale także insygnium władzy, tej politycznej i tej symbolicznej - podkreślił Belowski. Według niego flaga sama w sobie jest dziełem sztuki, jest połączeniem pewnych barw, które ze sobą współgrają i są symboliczne. To - jego zdaniem - zbliża flagi do sztuki współczesnej.
Wystawa zaczyna się przed siedzibą "Elektrowni", gdzie wyeksponowano dwie prace: Wincentego Dunikowskiego-Dunika oraz Marcina Berdyszaka.
Na wystawie zobaczyć można także m.in. obraz "Uśmiech" autorstwa Jerzego "Jurrego" Zielińskiego, legendy warszawskiej sceny artystycznej lat 70. Obraz, wykpiwający rocznicę XXX-lecia PRL, przedstawia biało-czerwone usta zasznurowane trzema rzymskimi dziesiątkami, które jednocześnie są trzema literami "h" rosyjskiego alfabetu - artysta interpretował je jako: "cha, cha, cha".
Na ekspozycji znalazły się także prace m.in. Jerzego Kaliny, Grzegorza Klamana, Pawła Susida, Tomasza Sikorskiego i Codemanipulatora.
Wystawa czynna będzie do 31 lipca.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Tutaj możesz dodać twoją opinię lub ciekawostkę powiązaną z tematyką blogu.